Завагітніти не завжди виходить так швидко, як бажається. Але, замість того, щоб втрачати віру, краще зосередьтеся в цей дорогоцінний час на собі. Почитайте поради, як виглядати та відчувати себе найкраще в наступні місяці.

Робіть справи по-іншому

Іноді потрібен виклик, щоб витіснити нас із зони комфорту та нагадати нам, наскільки ми насправді заслуговуємо шани. Займіться новим хобі, спробуйте відвідати вечірній клас або забронюйте поїздку. Спроба чогось нового може бути дивовижно підбадьорливою, оскільки спонукає розвивати нові навички та рости над собою.

Проводьте час з коханими

Гуляти з друзями та родичами – важливо для підвищення самооцінки, не кажучи вже про можливість розважитися. Запросіть близьких друзів на зустріч за обідом, влаштуйте вечерю для своїх найближчих та найдорожчих людей, або організуйте сімейний похід у вихідні. Все перелічене нагадає вам про любов ближніх.

Тренуйтеся

Вправи – це один з найкращих способів підняти настрій, – завдяки вивільненню мозком активних речовин «доброго настрою», а також забезпечити собі гарну фізичну форму. Здоровий ІМТ (індекс маси тіла) дасть кращі шанси на зачаття, тому варто стежити за своєю вагою. Якщо ви не любителька тренажерного залу або групових занять, у такому разі регулярні заняття плаванням або ходьбою можуть бути так само корисними для вашого тіла. Робіть те, що вам подобається, і ви більш вірогідно продовжите вподобані заняття, навіть коли завагітнієте.

Добре харчуйтеся

Різноманітний і збалансований раціон важливий не лише під час вагітності. Ваш раціон до зачаття теж відіграє важливу роль. Плануючи вагітність, слід особливо уважно дотримуватися збалансованого харчування та здорового способу життя, щоб підготувати організм до вагітності. Це означає розумний баланс споживання білків (містяться в м’ясі, птиці, рибі, яйцях), жирів (молочна продукція, жирна риба, авокадо і оливкова олія), складних вуглеводів (наприклад, хліб з непросіяного борошна, коричневий рис і макарони), та їсти багато фруктів та овочів. Жінкам рекомендують приймати пренатально добавку фолієвої кислоти, починаючи щонайменше за місяць до зачаття, для того, щоб забезпечити достатній рівень фолатів в організмі.

Споживання 200 мг ДГК (докозагексаєнової кислоти) підтримає ваш організм та розвиток мозку вашої дитини протягом періодів виношування та годування груддю.

Будьте розважливі

«Краще синиця в руці, ніж журавель у небі». Зосередьтесь на тому, що ви зараз маєте, замість концентрації на недосяжних прагненнях. Це допоможе знову побачити перспективи та згадати, як же вам пощастило. Наприклад, замість бідкатися про майбутнє, подумки перелічіть три речі, були б приємні вам просто зараз, будь то чашка зігріваючого чаю в вашій руці, яскравий сонячний ранок чи посмішка вашого партнера.

Зверніться до лікаря

Якщо ви маєте порушення фертильності або інші медичні проблеми (наприклад, епілепсія або цукровий діабет), або народжували дитину з дефектом нервової трубки, ви повинні звернутися до лікаря для планування вагітності. Лікар зможе виключити медичні проблеми фертильності, такі як гормональний дисбаланс або дефіцит харчування, зможе дати вам поради та, вірогідно, заспокоїти вас.